Inkjet Karekodlama ve Tamper Evident Makinası

İlaç kutuları üzerine su bazlı mürekkep ile karekod baskısı yapabilen ve kulakçıklara ilacı ilk olarak hastanın açtığı garantisini veren tamper evident uygulamasını yapan sistemimizdir. Sistem yapmış olduğu baskıları yüksek hızlı endüstriyel kameralar ile kontrol etmekte ISO 15415 standardına göre baskı kalitesi istenen seviyeden düşük olan kutuları hattan piston veya hava ile ayırmaktadır. Dakikada 400 kutu işleyebilme kapasitesine sahip olan sistemimiz kolaylıkla yüksek hızlı hatlara entegre edilebilmektedir.

Avrupa birliği serileştirme yönetmeliği dahilinde birliğe ihraç edilecek tüm ürünlere 2019 yılı Şubat ayından sonra zorunlu hale gelecektir. Bu nedenle Türkiye’den Avrupa’ya ihraç edilecek ürünlerde Tamper Evident uygulaması yapılması gerekliliği göz önüne alınmalıdır.

Inkjet teknolojisi ile karekod baskısı ve tamper evident uygulaması yapabilen sistemimiz, kompakt tasarımı ile ürettim hattı üzerinde minimum yer kaplayacak şekilde tasarlanmıştır. Tasarımında tüm elektrik, haberleşme ve OTVT ekipmanı bir gövde üzerinde toplanarak hat dışı kullanımı da kolay kılınmaya çalışılmıştır.

VisioPharma Line Manager yazılımı ile tam olarak entegre olarak çalışabilen sistemimiz tüm dünyadaki ilaç otoritelerinin koymuş olduğu karekodlama standartlarına uygun ilaç serileştirmesi gerçekleştirebilmektedir.

Avrupa Birliğinin konu ile ilgili standartlarına aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

Baskı TeknolojisiTIJ
Tamper Evident YöntemiYakından temas etmeden
Baskı çözünürlüğü (max.)600 dpi
Doğrulama YeteneğiGrade ve OCR/OCV Kontrol
Kamera Çözünürlüğü1600 x 1200 px (2 Mpx)
Tamper Evident KontrolVar
Hattan AyıklamaPiston veya hava basıncı
Hat Kapasitesi (max.)(1)400 kutu/dakika
Hat Hızı (max.)70 mt/dakika
Kutu uzunluk kontrolüStandart
Kaçış sensörüStandart
Kulakçık kontrolüOpsiyonel
TahrikDC fırçasız motor
Çalışma Gerilimi220 V / 50 Hz
Ölçüler (En/Boy/Yükseklik)1350 / 1450 / 1850 mm
Baskı İçin Kutu Eni (max)65 mm - 200 mm
Baskı İçin Kutu Yüksekliği (max) (2)150 mm
(1) Kutu boyu ve kalitesi ile ilişkilidir
(2) Baskı yapılacak yükseklik ile ilişkilidir.