Şişe Etiketleme Makinası

Şişe etiketleme sistemi şişe üzerine yapıştırılacak olan etikete serileştirilmiş karekodu termal inkjet teknolojisi ile uygulamakta, uygulama esnasında doğrulamakta ve hatalı kodları ayıklama istasyonunda hattan ayırmaktadır. Karekod baskısında kullanılabileceği gibi, SKT ve LOT gibi bilgilerin baskısı pharmacode (farmakod) kontrolü gibi işler içinde kullanılabilir.

Üretim hattına bir turn table yardımıyla entegre olabilen sistem çıkışında kutulama hattını besleyebilmektedir. İhtiyaca göre çift turn table ile offline olarak ta kullanılabilir. Birbirine bitişik gelen ürünler ürünün malzemesine göre birden fazla seçenek ile birbirinden ayrılabilmektedir. Bu seçenekler sayesinde hat üzerinde devrilme, yatma gibi problemlerden sistem arındırılmaktadır. Farklı endüstrilerde kullanılan çeşitli şişe formundaki ambalajlar ile tasarım testleri gerçekleştirilmiş olan sistem yüksek kararlılıktadır.

İlaç endüstrisine bir çok uygulama alanı olan bu ürünümüz, aynı zamanda bitki koruma kapsamındaki tarımsal ilaçların serileştirilmesi amacı ile de kullanılabilir.

VisioPharma Line Manager yazılımı ile tam olarak entegre olarak çalışabilen sistemimiz tüm dünyadaki ilaç otoritelerinin koymuş olduğu karekodlama standartlarına uygun ilaç serileştirmesi gerçekleştirebilmektedir.

Baskı TeknolojisiTIJ
Baskı çözünürlüğü (max.)600 dpi
Doğrulama YeteneğiGrade ve OCR/OCV Kontrol
Etiket aplikatörüNovexx ALS 204
Kamera Çözünürlüğü1600 x 1200 px (2 Mpx)
Hattan AyıklamaPiston veya hava basıncı
Hat Kapasitesi (max.)(2)200 şişe/dakika
Hat Hızı (max.)40 mt/dakika
Şişe devrilme kontrolüOpsiyonel
Kaçış sensörüOpsiyonel
Kapak kontrolüOpsiyonel
Konveyör tahrikAC motor
Çalışma Gerilimi220 V / 50 Hz
Ölçüler (En/Boy/Yükseklik)1100 / 1400 / 1200 mm
Min Şişe Çapı (max) (1)20 mm
Şişe çevirmeDC motor
(1) 30 mm den küçük ölçüler için ek adaptör kullanmak gereklidir.
(2) Şişe çapı ile ilişkilidir