Dinamik Ağırlık Ölçüm Sistemi

Checkweighter sistemleri (Dinamik ağırlık ölçüm sistemi) ilaç fabrikalarında kutulanan ürünlerin ağırlıklarını akan hat üzerinde belirli bir tolerans dahilinde kontrol etmektedir. Kontrol sonucunda aralık içerisinde olmayan kutulu ilaçlar basınçlı hava ile ıskarta kutusuna gönderilmektedir. Bu sayede prospektüsü veya blisteri eksik olan kutuların hastaya ulaşması engellenebilmektedir. 60 mt/dakika hızda 0.01(d) gr hassasiyetinde ve 0.1 gr tekrarlanabilirlik değeri ile dakikada 400 kutunun kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm aksamları (yazılım dahil) kendi bünyemizde geliştirilen sistemin yük hücresini Almanya’dan tedarik edilmektedir. Kullanılan yük hücresinin testleri OIML standartları kullanarak yapılmış ve sertifikaları sistem ile birlikte sağlanmaktadır. Ayrıca hücreyi korumak için sistemlerimiz de kendi ölçüm kapasitesinin 10 katına kadar aşırı yük koruması özelliği de bulunmaktadır.

İlaç endüstrisinin en önemli gereksinimleri olan GMP, Gamp5 Validasyonu ve 21 CFR 11 deklarasyonları tasarım aşamasında dikkate alınmış ve validasyona uygun olarak düzenlenmiştir. Sistem ile birlikte tüm validasyon dokümanları da teslim edilmektedir.

Hız(1)200 adet / dakika
Akış Hızı60 mt / dakika
Maksimum Ölçüm Ağırlığı750 gr
Minimum Ölçüm Ağırlığı0.5 gr
Doğruluk(2) 0.1 gr
Çalışma YönüSağdan Sola veya Solda Sağa
Hattan Ayıklama MetoduEndüstriyel tip tarak nozzle
Ekran7 inch dokunmatik
(opsiyonel 15 inch)
TahrikIP 65 korumalı fırçasız DC motor
Çalışma Sıcaklığı 10 - 40 oC
Çalışma Yüksekliği850 ± 50 mm
Çalışma Gerilimi220 V / 50 - 60 Hz
OIML SertifikasyonuVar
21 CFR Part 11Uyumlu
GAMP 5 ValidasyonuDokümantasyonu var
CE BelgesiVar
Inkjet Yazıcı EntegrasyonuHazır
Etiket Yazıcı EntegrasyonuHazır
(1) Uygulamanın gerçekleştirileceği ürünler ve çalışma ortamına için test edilmesi gereklidir.
(2) Ağırlığı ölçülecek ürünün akışkanlığına göre değişiklik gösterebilir.